Aneb efektivní prezentace před vysokoškoláky. Potřebujete oslovit mladé talenty? Ale nemáte čas na prezentaci na Facebooku a letáky a plagáty nezabírají. Máte ještě jednu možnost. Přijít se odprezentovat osobně!

Máte zálusk na studenty nebo v nich vidíte obrovský potenciál? Super! Jsou poměrně lehce vychovatelní, jsou dychtiví po nových informacích a je šance, že vám zůstanou věrní. Nechci však vyjmenovávat všechny důvody proč zaměstnat vysokoškoláky, to už tu bylo.

Jak se před vysokoškoláky prezentovat?

To tu ještě nebylo. Základem je komunikace. Studenti jsou vysoce sociální tvorové, kteří se dennodenně setkávají s masou dalších studentů a neustále spolu komunikují. Kde byli včera, kam jdou dnes a co podniknou zítra. Když se náhodou už ocitnou sami, hned vytáhnou smartphony a komunikují prostřednictvím sociálních médií.

Čím blíže jsou k ukončení studa, tím častěji skloňují slovo práce nebo praxe. Uvědomují si potřebu reálných zkušeností. A to je šance pro vás! Dostaňte se do jejich povědomí a komunikujte s nimi tuto tématiku. A to kde?

  • na facebooku
  • a vysokoškolských pracovních veletrzích
  • na školách – na nástěnkách či letáky
  • na prednáškách – krátkým představením
  • na workshopech

Workshop jako skvělý způsob prezentace

Ano, je to tak. Na workshopech máte možnost prezentovat svůj obor a zatraktivnit ho v myslích budoucích kandidátů. Možná jsou právě na workshopu ideální pracovníci, ale nevědí o tom. Je na vás abyste jim ukázali v čem je vaše práce úžasná. Mnozí studenti totiž ani netuší, kde všude se můžou uplatnit.

Víme, že většina studentů nemá dostatečné znalosti pro danou oblast když opustí školní brány. Ale do té doby se toho můžou ještě hodně naučit. I sami. Pokud budou vědět co a kde.

Absolventská nezaměstnanost nám není lhostejná

A doufáme, že ani vám. Propojujeme svět studentů, firem a univerzit prostřednictvím projektu Jobfairs.cz. Hlavní myšlenku máme pevně danou. Způsob jakým jí dosáhnout neustále vylepšujeme. Chceme jít firmám příkladem, nabízíme studentům možnost praxe a proto jsme jim uspořádali workshop.

Workshopy2

Peter Makuta prednáša na tému: Miniprojektové řízení

Máte šanci pořádat jeden i vy. Vyberte školu, vaší cílovou skupinu a vaše téma. O zbytek se postaráme my – díky spolupráci s mnohými fakultami a univerzitami po celé ČR.

Magdalena Špišiaková