Sociální média se stali součástí náborového procesu. Facebook je stále více využíván nejen na propagaci produktů, ale právě i na propagaci volných pozic. Facebookové stránky pro firmy prošly v posledních měsících výraznými změnami. Ne každý si jich všimnul a ne každý je má čas sledovat. Tady je máte!

1.Načasujte vaše příspěvky

Cílíte vaše příspěvky na mladou generaci? Víte o tom, že jsou na Facebooku nejčastěji mezi 6-8 hodinou večer? Ale vy večer nemáte čas přidávat příspěvky. Využijte na to Plánování příspěvků. Na začátku týdne si můžete naplánovat příspěvky na celý týden dopředu.

Facebook tipy2

 

I když příspěvky načasujete, můžete si je zpětně ještě upravit nebo přečasovat na jiný den či hodinu. Stačí se prokliknout do sekce na správu příspěvků.

facebook tipy 7

2. Zbavte se nečitelných linků a neatraktivních obrazků

Pokud sdílíte link na jinou stránku, není potřebné, abyste v příspěvku nechávali celý odkaz na danou stránku. V momentě kdy url adresu vložíte do příspěvku, Facebook si odkaz sám natáhne a vy si potom můžete odkaz v klidu smazat.

facebook tipy 6

Dále si dejte velký pozor na to, jakým způsobem se vám daný odkaz natáhne. Je rozdíl jestli se fotka stáhne jako malý nenápadný obrázek nebo bude velký a výrazný. Na čem to závisí? Je to požadavek na správce vašeho webu, aby na stránce nastavil správné parametry.

Však posuďte sami, který příspěvek je výraznější.

Facebook tipy 9

VS.

Facebook tipy 10

3. Segmentujte vaše fanoušky

Jste součástí mezinárodní společnosti? Máte jednu centrální facebookovou stránku? Nevadí. I tak můžete určit komu se ten který příspěvek zobrazí. Facebook vám povolí ukázat daný příspěvek jen vybraným uživatelům. Stačí si zvolit zacílení podle lokalizace, věku nebo jazyka.

facebook tip 9

4. Analyzujte a učte se

Co se nejvíc líbí vašim fanouškům? Kdy jsou nejčastěji na Facebooku? Z jakých lidí se vůbec skládají? Jak se daří vaší konkurenci? To všechno vám prozradí Facebook Insights. Podívejte se tam aspoň jednou týdně a sledujte jednotlivé grafy.

Mezi nejdůležitější informace jednoznačně patří to, jaké příspěvky se nejvíc líbily vašim fanouškům, které je nejvíce motivovaly k aktivitě a které se nejvíc rozšířily mezi další lidi. Tyto údaje vám napoví, jaký obsah a jaká komunikace vaše fanoušky nejvíc zaujala.

Facebook tipy 4

5. Spravujte vaší stránku přes mobil

Sociální sítě jsou živý nástroj, který funguje 24/7. A je jedno, jestli je víkend nebo svátky. Pokud spravujete facebookovou stránku, měli byste mít přehled o tom, co se na ní děje. Nejste stále na počítači, to je jasné. Využijte proto na jejich správu facebookovou aplikaci Pages Manager.

Bude vás vždy informovat o tom co se děje na vaší stránce a můžete též sledovat vaše metriky.

Pokud máte vlastní tipy, jak na správu Facebookových stránek, budu ráda když se o ně podělíte do komentářů.

Magdaléna Spišiaková
Magdaléna Spišiaková

Oblasť personalistiky mi už počas môjho štúdia bola veľmi blízkou. Istú dobu som pracovala na pozícii asistentky personálneho oddelenia, kde som mala možnosť nahliadnuť na celú problematiku zblízka. Následne som začala pracovať pre agentúru MenSeek s.r.o., kde zastávam pozíciu marketingovej špecialistky a lektorky nášho kurzu pre personalistov Personální marketing v praxi.