Přinášíme vám posledních 5 tipů, jak zaujmout talenty, kteří vaši firmu posunou dál.

11. Jak se chovat na veletrhu

Ne, tento bod není určen studentům. Divili byste se, kolik firem, lépe řečeno jejich zástupců, toto stále neumí. Pracovní veletrhy zažívají velký boom. Řada firem na ně ovšem chodí nepřipravená. Mají fádní prezentaci. Nebo, což je ještě horší, je vidět, že je to tam vůbec nebaví. Chybí jim nadšení. Aktivita. Šťáva. Sranda. Mladí lidé se rádi baví a když na stánku uvidí otrávený obličej, jaký si asi utvoří o firmě první dojem?
Ještě horší varianta je, že kolem proudí davy studentů a všichni zástupci firmy si hrají s telefonem (viděno na vlastní oči u jedné nejmenované firmy na jednom nejmenovaném veletrhu).

12. Novinky vs. Stařinky

Firma si s velkou pompou nechá vytvořit nové webové stránky. Součástí, jak už to tak bývá, je sekce Novinky. Firma si usmyslí, že bude pravidelně přispívat, aby obsah nezamrzl a stránka byla kvalitní pro vyhledávače. Do toho přijdou další povinnosti, zkrátka není čas nic psát.
Na jednom specializovaném webu je zajímavá zmínka o příspěvcích do Novinek na firemním blogu. Pokud do sekce Novinky nepřibude minimálně 1x měsíčně něco nového, můžete ji s klidem zrušit.
Firmy si jen horkotěžko uvědomují časovou náročnost psaní a publikování obsahu. Řeknou: My to zvládneme sami, budeme psát na blog, sdílet vše na sociálních sítích, reagovat na komentáře, ale pak to bohužel nestíhají. Nejsou na to lidi, komunikace vázne. Potenciální uchazeči musí dlouho čekat, než se jim někdo ozve, než jim někdo odpoví na komentář a jejich uživatelská zkušenost je špatná.

13. Kariérní stránky

Pokud firma nemá kariérní stránky, je něco špatně. Toto pravidlo platilo dřív. Dnes už můžeme toto tvrzení ještě trošku vyšperkovat. Pokud firma nemá kariérní stránky přizpůsobené pro mobily, je něco špatně.
Více než polovina zobrazení stránek je dnes už přes mobilní telefony uživatelů. A číslo se neustále zvyšuje. Pokud vaše stránky nejsou responzivní, utíkají vám potenciální uchazeči. Přitom vytvořit vhodné kariérní stránky i pro mobily je relativně rychlá a levná záležitost.

14. Buďte sami sebou

Lehce se to říká, ale hůře už plní. Staňte se nositelem hodnot a vzorem pro mladé lidi, kteří se někdy ještě hledají a nemají očekávané pracovní návyky, popř. mají nereálné pořadavky.
Přizpůsobte komunikaci a produkt (nabídku práce) pro generaci XY, ale neměňte své vystupování. Firma má jednu značku, ale může mít více produktů. Tyto produkty (nabídky) by měla přizpůsobovat požadavkům mladých lidí. Stejně tak musí přizpůsobit komunikaci od náboru až po zařazení lidí do pracovního procesu.

15. Vymaňte se z područí matky

Čím dál tím více se setkáváme s firmami, které by sice chtěli něco změnit, ale není jim to umožněno kvůli korporátní kultuře. Nebo vše trvá tak pomalu a musí projít přes 10 různých schvalovacích řízení, že se do toho nikomu nechce. Typickým případem je, že matka diktuje pobočce, jak se má chovat, přitom vůbec nezná zdejší prostředí. Leckdy i hází klacky pod nohy, vše kontroluje a komunikace tím vázne. Samozřejmě, určitá kontrola musí být vždycky, ale pokud matka nevěří své „dceři“, která sama nemůže ani přijímat žádné rozhodnutí, tak se dcera může snažit sebevíc, ale nic nezmění. A až nějaký návrh projde náročnou schvalovací cestou, je často již pozdě. S tímto ovšem dcera může jen pramálo dělat.

Je vidno, že existuje množství bodů, které by každá firma mohla zlepšit. Znovu opakuji, začněte u „svých“ lidí.

Získejte mladé talenty

Oslovte studenty a absolventy atraktivním profilem na Jobfairs.eu. Za zkoušku nic nedáte. Základní balíček je zdarma. Pomocí profilu můžete snadno komunikovat k tisícům mladých talentů.